Teated

16.03.2020

Tulenevalt riigis kehtivast eriolukorrast otsustas Vabariigi Valitsus tõsta tervishoiuasutuste valmisolekutaset. Otsusest tuleneb haiglate plaanilise ravitöö piiramise vajadus, et tulla toime erakorralise tööga ja hoida patsiente ning tervishoiutöötajaid.

 

SA Hiiumaa Haigla lõpetab alates kolmapäevast, 18. märtsist 2020 plaanilise statsionaarse ja ambulatoorse töö.

 

See tähendab, et varasemalt planeeritud statsionaarne ja ambulatoorne eriarstiabi, kirurgilised operatsioonid, taastusravi ja diagnostilised uuringud lükatakse edasi.

Haigla võtab inimestega ühendust, et kokku leppida edasise abivajaduse korraldamine.

 

Hiiumaa Haigla tagab jätkuvalt rasedate ja hemodialüüsi patsientide teenindamise.

Erakorraline arstiabi on tagatud.

 

Info E- R 8-16 registratuuri telefonil 462 2795,

e-post: pol@haigla.hiiumaa.ee

 

Uuendame infot ravikorralduse muutustest jooksvalt vastavalt olukorrale.

Palun jälgige meie kodulehte www.haigla.hiiumaa.ee.

 

Vabandame ebamugavuste pärast.

Oleme tänulikud mõistva suhtumise eest ja püsime terved!


13.03.2020

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele kehtib 13. märtsist 2020 Hiiumaa haiglas haiglaravil viibivate patsientide KÜLASTUSKEELD

 

Palume mõistvat suhtumist ning püsime terved!

https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-kuulutas-eestis-valja-eriolukorra-1-maini?fbclid=IwAR2CI3VR6SG4OcHUmjRqDymZxIUu-J9IkO0H7RCxvt-SYe-TqkKw8pcVN9M

 


01.03.2020

Erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda COVID-19 ehk koroonaviiruse piirkonnast tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik). Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinile 1220 või hädaabinumbril 112.


01.03.2020

Eestis diagnoositi üleeile varahommikul esimene COVID-19 haigusjuhtum.
Tegemist on Iraani kodanikust Eesti alalise elanikuga, kes viibib Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinikus arstide hoole all. Terviseamet tegeleb temaga kontaktis olnud isikute välja­selgitamisega.

Küsimusele, kas Hiiumaa haiglas on loodud valmidus reageerimaks võimalikule COVID-19 haigusjuhtumile, vastas haigla nõukogu esimees Agris Peedu, et haigla jälgib terviseameti antud juhtnööre.
“Põhimõtteliselt ei peaks COVID-19 nakkuskahtlusega patsient üldse jõudma Hiiumaale ja Hiiumaa haiglasse,” ütles Peedu.
Haiguskahtlusega isik peaks sümptomite ilmnemisel võtma ühendust häire­keskusega ning sedakaudu jõudma ühte haiglasse neljast, kas Lääne-Tallinna keskhaiglasse, Tartu Ülikooli kliinikumi, Pärnu haiglasse või Ida-Viru keskhaiglasse. Põhja regioonis aga peaks kriitilises seisus ja intensiivravi vajadusega patsient jõudma otse Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.


07.08.2019

Alates 1. juulist 2019 muutus surma registreerimine lähedasele kiiremaks ja mugavamaks. Enam ei pea lahkunu lähedane minema kohalikku omavalitsusse lähedase surma registreerima, vaid matmiseks vajaliku dokumendi (surmatõendi) saab üldjuhul kohe tervishoiuasutusest. Kui tervishoiuasutusest väljastatud surmatõendiga midagi juhtub, nii et seda kasutada ei saa, siis korduva surmatõendi saab kohalikust omavalitsusest. Korduvaid surmatõendeid tervishoiuasutus ei väljasta.

 

Lisainfot surma dokumenteerimise ja registreerimise kohta saab lugeda:

Riigi e-teenuste portaalis eesti.ee

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse kodulehelt

Artikkel ajakirjas "Perearst"